Główna arrow Archiwum arrow Upadłość konsumencka
Google AdSense
Reklama
Reklama
Darmowe Ogloszenia
Reklama
Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy
Upadłość konsumencka PDF Drukuj Email

Po kilku latach obietnic w życie wchodzą w końcu przepisy o upadłości konsumenckiej.

Miały to być przepisy, które dają możliwość wyjścia z trudnej sytuacji zadłużonym konsumentom.

Co stworzono ?

5 stron bzdur !! Przepisy absurdalne, które nie tylko, że nikomu nie pomogą, to wydaje się, że zostały stworzone po to, by ułatwić firmom oszustom łatwe wyciąganie pieniędzy od konsumentów. Ma przy tym na tych konsumentach spore pieniądze zarobić budżet Państwa.


Po co takie prawo jest tworzone w normalnym kraju [nie takim jak Polska]?

 

Przepis o upadłości konsumenckiej miał na celu zagwarantowanie zadłużonym konsumentom normalnego życia w sytuacji niemożności spłacania długów.

 

Czy ta ustawa daje konsumentom możliwość wyjścia z długów i normalnego życia ?

 

Nie. To całkowita fikcja. Jak można żądać od konsumenta bankruta opłaty 200 złotych. Jak można dopuszczać, by okres "wychodzenia z długów" - spłacanie trwało 7 lat. Jak można dopuszczać, by w trakcie postępowania była możliwość zmiany tych warunków przez wierzycieli. Przepisy odmawiają korzystanie z ustawy konsumentom którzy rozwiązali umowę o pracę za porozumieniem stron. To jakiś żart ? Co to ma do rzeczy.Czy napisanie dobrej ustawy o upadłości konsumenckiej jest trudne ?Nie. Ustawę mającą 5 stron - dobrą, uczciwą można napisać w jeden dzień !! Można ustawę, gdyby była taka konieczność na kilkadziesiąt stron - taką dobrą i uczciwą ustawę, napisać w miesiąc. To co pisano tyle czasu - 5 stron bzdur  - to kompromitacja naszego Państwa mającego reprezentować obywateli.

 

Najczęstsze zwroty w ustawie, to kiedy konsument nie może z upadłości korzystać i kiedy sąd sprawę oddala lub "umarza" przerywając i kończąc postępowanie o upadłość konsumencką, pozostawiając konsumenta bez pomocy.

 

Ta ustawa ma wydoić naiwnych konsumentów wierzących własnemu Państwu. Opłata sądowa 200 złotych. Konsument ujawnia majątek i zabiera mu się wszystko włącznie z mieszkaniem a potem sąd z byle powodu zostawia konsumenta "bez skarpetek" ale z całym długiem - umarzając postępowanie !!

 

Podsumowując, ta ustawa to żenujący dowód, na działanie ustawodawcy - Polskiego Państwa na szkodę konsumentów. Ustawa jest napisana po to, by firmom oszukującym konsumentów, ułatwić wyciąganie pieniędzy od konsumentów.

Normalny konsument, będący w trudnej sytuacji nie może z niej skorzystać !!

Andrzej Wójcik