Główna arrow Archiwum arrow Rozklejone buty - co robić ?
Google AdSense
Reklama
OPARZENIA.INFO
Reklama
Darmowe Ogloszenia
Reklama
Rozklejone buty - co robić ? PDF Drukuj Email

Co zrobić, gdy kupimy w sklepie buty i się nam rozkleją ?

To jeden z najczęstszych problemów konsumenckich i często sklep w takich przypadkach zamiast pomóc konsumentowi, robi wszystko, by mu uniemożliwić korzystanie z jego praw konsumenta.

 

Jak postępować ?

1. Złożyć pisemną reklamację i poprosić o zapisanie w niej dokładnego opisu uszkodzenia obuwia wraz z rodzajem żądania reklamacyjnego [żądanie reklamacyjne to naprawa, wymiana na nowe, zwrot gotówki - można podać wszystkie razem lub dowolne wybrane].

2. Sklep musi odpowiedzieć na reklamację w terminie 14 dni i jeżeli nie odpowie, to przyjmuje się, że się z naszym żądaniem reklamacyjnym zgodził [tak mówią przepisy "art. 8 pkt. 3. Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione. " -  Ustawa o szczegółowych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r.
(Dz. U. 141 poz. 1176).


3. Jeśli sklep załatwi sprawę zgodnie z życzeniem konsumenta, to problem z głowy, jeżeli jest inaczej najlepiej zapytać co dalej eksperta konsumenckiego [na przykład zadzwonić do nas - numer na stronie głównej].