Główna arrow Archiwum arrow Światowy Dzień Konsumenta - 15 marca !!
Google AdSense
Reklama
Darmowe Ogloszenia
Reklama
Slubne Buty
Reklama
Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy
Światowy Dzień Konsumenta - 15 marca !! PDF Drukuj Email

Rocznica..

To już 10 rocznica powstania naszego serwisu. Od ponad 10 lat pomagamy konsumentom - nasz serwis w tym czasie odwiedziło kilka milionów osób. Udzieliliśmy dziesiątki tysięcy porad telefonicznych. Wiele spraw konsumenci wygrali dzięki naszej pomocy. Jednak to tylko tyle optymistycznie..

 

Urzędy a prawa konsumenta..

 

Konsumenci nie mogą liczyć na pomoc urzędów. Co roku prawa konsumentów w Polsce są coraz bardziej lekceważone i łamane. W Polsce, to bardzo smutne święto. Urzędy powołane by konsumentom pomagać - nic nie robią. Gdy konsumenci poproszą o pomoc - urzędnicy udają, że "coś" robią. Efekt ich pracy jest żaden - jest ten sam - dokładnie ten sam jak w innych urzędach.

 

Potężne urzędy jak UOKIK, PIH, IS robią sobie z Polaków żarty. Dają kary "na niby", których firmy nie płacą. Nagłaśniane jest nałożenie kary. Firmy odwołują się i odwołują się i nie płacą. Kary nie dość, że bardzo niskie, to są kolejną fikcją. Liczy się propaganda. Urzędy zamiast pilnować, by prawa konsumenta były przestrzegane robią programy dla przedszkolaków, ulotki, debilne reklamy w stylu "złodzieju zgłoś się sam". Pokrzywdzony konsument z ich strony nie uzyska żadnej skutecznej pomocy i potrzeba znajomości, nielada wiedzy i sprytu, by urzędnik jednak pomógł. Nie dość, że urzędnicy nie poczuwają się do żadnej pomocy konsumentom, to jeszcze nie znają nawet w stopniu podstawowym przepisów, a jeśli jakiś urzędnik zna ich treść to albo je udając głupka interpretuje na niekorzyść konsumentów wbrew intencjom ustawodawcy albo robi z konsumenta głupka mówiąc że konsumentowi się nic nie należy. Duża część urzędów broni konsumentów tylko pozornie - "siedząc w kieszeniach" dużych firm.By tego było mało policja i prokuratura traktuje konsumentów w podobny sposób i konsumenci nawet w najbardziej oczywistych przypadkach oszustw - nie mogą liczyć na praktycznie żadną pomoc.Oszukuje sie konsumentów na dziesiątki miliardów rocznie. Firmy telekomunikacyjne masowo wyłudzają bez żadnych podstaw w przepisach, tak zwane kary umowne za odstąpienie od umowy. To gigantyczne pieniądze i większość firm zrobiła sobie z tego sposób na zarabianie pieniędzy. W telewizji i stacjach radiowych emitowane są oszukańcze konkursy i mało osób zdaje sobie sprawę, że te "konkursy" SMSowe, to totalna fikcja. Są prowadzone bezprawnie, bez wymaganej zgody, nikt ich nie sprawdza. Są w większości zwykłym oszustwem.

 

Praktycznie obecnie nie ma już dziedziny gdzie prawa konsumenta są szanowane. W Polsce jest tak ogromne bezprawie, że konsumenci już nie chcą walczyć, bo nie mogą przecież walczyć z wszystkimi i wszędzie.Do tego jeszcze w Polsce dziennnikarze traktują prawa konsumenta i dzień konsumenta jak.. dzień bez papierosa, dzień kota, dzień psa i tym podobne wiadomości bez znaczenia.

 

Dziennikarze a prawa konsumenta..

 

Konsumenci nie mogą też liczyć na pomoc dziennikarzy. Dziennikarze w Polsce w większości to szkoleni przez komunistów "fachowcy" od .. propagandy. Zamiast informować i walczyć o sprawy ludzi, zajmują się swoimi sprawami a dokładnie robieniem kasy. Sprzedawczyki, łotry, zdrajcy, szmaciarze, ludzie bez etyki, bez honoru, i nawet bez.. resztek uczciwości. Zamiast mówić o bezprawiu i zamiast mówić o masowym łamaniu praw konsumenta, mówią jak konsumentom w Polsce..jest niby dobrze.

 

Przeszkoleni dokładnie według totalitarnych zasad jak w Rosji, Białorusi, Koreii Północnej. Dobrze opłacani. By kłamać i oszukiwać własny naród. W Polsce dziennikarze bardzo dobrze zarabiają wbrew temu co się mówi, że Polska jest biedna. W telewizji, w radiu, w gazetach to bardzo wysokie niczym nie uzasadnione zarobki lub nawet gigantyczne pensje. Po co ? Dlaczego ? Po to by dobrze opłacany dziennikarz "klakier" dobrze kłamał..i dobrze przyklaskiwał i służył władzy.

 

Podsumowanie..

 

Ludzie którzy jeszcze nie walczyli o swoje prawa konsumenta, nie wiedzą jak naprawdę jest w Polsce. Czytają ten tekst i drapią się w głowę ze zdziwienia. Przecież w radiu i w telewizji, mówią, że jest dobrze i że konsumenci mają swoje prawa.. Przecież w telewizji i w radiu mówią, że urzędy pomagają.. Są programy mówiące realnie o problemach - "Sprawa dla reportera", "Celownik", "Interwencja" ale to za mało by coś zmienić.

 

Naiwniacy otworzą oczy, jak dowiedzą się jak wygląda naprawdę sytuacja konsumentów w Polsce i jak wygląda pomoc urzędu naprawdę, gdy będą mieć konsumencki problem..