Główna arrow Archiwum arrow Fałszywe opinie..
Google AdSense
Reklama
Darmowe Ogloszenia Randki
Reklama
Reklama
KONSUMENT.TV
Fałszywe opinie.. PDF Drukuj Email

Kupujesz przez Internet ?

Fałszywe opinie "internautów" tak zwane"oceny" na aukcjach internetowych i w internetowych sklepach to próba oszukiwania konsumentów.

 

Nie daj się nabierać !!

 

Oceny pisane w formie komentarzy lub punktów przez rzekomych użytkowników sprzętu, mają duże znaczenie dla naiwnych lub nie dość uważnych konsumentów na podjęcie decyzji o zakupie.

 

Nie jest to tylko drobna manipulacja, czy drobne kłamstewko !!


Jest to świadoma próba wprowadzenia w błąd konsumenta - działanie prowadzone przez sprzedawcę lub wynajęte osoby.

 

Jest to działanie bezprawne - OSZUSTWO !!

 

Sprzedający na aukcjach ale też sklepy internetowe,  podobno też agencje reklamowe, wynajmują internetowych fałszywych "opiniodawców" - "klakierów", by ci publikowali na na aukcjach, w komentarzach i opiniach sklepów oraz na forach internetowych opinie przychylne wybranym sprzedającym, wybranym produktom, a przedstawiające w niekorzystnym świetle oferty innych sprzedawców lub innych produktów - konkurencyjnych.

 

Fikcyjny "opiniodawca" podszywa się często też pod fikcyjne osoby - zwykle tworząc kilka lub kilkanaście kont, zamieszcza komentarze i opinie - na aukcjach, w sklepach, na forach internetowych.

 

W ten sposób prawdziwe lub fałszywe osoby - tożsamości tworzą w ten sposób dziesiątki - lub setki - postów, tworząc fikcyjne wrażenie zainteresowania produktem lub dobrej lub złej opini.

 

Tak więc, jest prawdopodobne, że większość opini jest fałszywa.

Nie dajcie się nabierać !!