Główna arrow Archiwum arrow Podwyżki cen
Google AdSense
Reklama
Slubne Buty
Reklama
KONSUMENT.TV
Reklama
Darmowe Ogloszenia Randki
Podwyżki cen PDF Drukuj Email

Pieniądze z USA mają doprowadzić do bankructwa Polski..?

Atak spekulantów, zaczyna się na dobre, co potwierdza, jak w ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że przynajmniej dwa banki prowadziły grę zorientowaną na spadek złotego. Chociaż jest to przestępstwem "sztuczne ustalanie kursu" to nie słychać, by "wygadane szaraczki" z polskiego rząd, coś mówiły o ukaraniu winnych. Co czeka konsumentów w najbliższej przyszłości? Nic dobrego, jak zwykle, gdy u władzy są ludzie bojaźliwi i korzący, się gdy słyszą, że ktoś jest z "zagranicy".

Niebezpieczeństwo spekulacji na obniżkę wartośći złotego nie minęło, zabawa w ustalanie kursu - gra na spadek złotego, dopiero się zaczyna. Jaki będzie tego skutek? Ogromne podwyżki cen. Podrożeje żywność i każdy towar sprowadzany z zagranicy, bo trzeba więcej złotówek, by go kupić. Za to, stanieje wszystko, co mamy w Polsce - czyli nasza praca, ziemia, nieruchomości.

W krótkim czasie, doprowadzi to, do wykupu Polski przez zagraniczny kapitał, po cenach za połowę lub mniej wartości. Równocześnie Polak, stanie się tylko służącym, pracującym za grosze, jeszcze mniejsze niż obecnie i to służącym, którego na nic praktycznie nie stać. Już teraz opakowanie 30 dkg sera żółtego, przekroczyło cenę 5 złotych i konsumenci coraz częściej, nie mogą kupić, tego co chcą, bo ich nie stać na takie ceny.

Polskie władze, powinny niezwłocznie rozpocząć śledztwo dotyczące "ustalania kursu" przez amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs i inne.

Polska zaś, powinna bronić w każdy sposób swojej waluty, włącznie z postępowaniem karnym, na arenie międzynarodowej - domagać się odszkodowania, za straty poniesione na skutek bezprawnych jak się wydaje działań tego i innych banku.

Rząd Stanów Zjednoczonych, dał tym bankom gigantyczną gotówkę by je ratować, a nie po to, by w tak podły - neokolonialny sposób niszczyły nasz kraj i niby "robiły kasę".

Warto zauważyć, że polski nadzór finansowy, nie zrobił nic, by chronić obywateli, zresztą jak zwykle polskie instytucje, nie są zainteresowane obroną obywateli.

Jeżeli, nie będą nas bronić, to podwyżki o 50-100% będą codziennością i doprowadzą obywateli do skrajnej biedy, a Polskę do bankructwa !