Główna arrow Archiwum arrow SZYBCIEJ,.. ŁATWIEJ,..BEZ TRUDU - ZAKUPY PRZEZ INTERNET?
Google AdSense
Reklama
Darmowe Ogloszenia
Reklama
Slubne Buty
Reklama
Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy
SZYBCIEJ,.. ŁATWIEJ,..BEZ TRUDU - ZAKUPY PRZEZ INTERNET? PDF Drukuj Email
Coraz więcej osób dokonuje zakupu potrzebnych mu rzeczy przez Internet. Tak jest bowiem pozornie znacznie szybciej, prościej.. taniej. Nie musimy chodzić po sklepach i szukać godzinami, a  w ostateczności wracać bez tego, czego potrzebowaliśmy. Możemy łatwo nie wychodząc z domu poszukać i kupić coś czego szukamy. Możemy jednak "kupić" towar tylko na niby. Zapłacić i zostać z pustymi rękami. Możemy płacąc za towar, nic nie otrzymać lub otzymać coś bez wartości. W Polsce konsumenci muszą być bardzo ostrożni kupując poprzez Internet.

Zdecydowanym "przodownikiem" w kwestii popularności internetowej sprzedaży jest oczywiście portal ALLEGRO.PL  Pierwszy raz zakupiłam coś przez allegro w wieku 17 lat. Były to ksiązki o tematyce psychologicznej . Wówczas bowiem bardzo interesowałam się psychologią i pedagogiką . Mam je do dziś i jestem bardzo szczęśliwa, bo rzeczywiście przydały się , gdyż jestem obecnie na 4 roku pedagogiki . Pierwszy zakup i od razu takie pozytywne wrażenie. W ciągu 3 dni od momentu wpłaty pieniędzy na konto, byłam  już właścicielską owych lektur . Bez wahania dodałam na portalu pozytywny komentarz.  Nie minęło kilka miesięcy i stałam się fanką fotografii. Wybrałam sobie też na allegro śliczny aparat cyfrowy Samsunga. Kosztował prawie 800 zł , dlatego bardzo się bałam, że zostanę oszukana. Pomimo tego, że pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne .Przeczytałam wszystkie komentarze pani od której miałam kupić owy sprzęt. Postanowiłam zaryzykować i nerwowo czekałam aż listonosz przyjdzie i da mi do rąk ten aparat. I nie minęło 5 dni , a  to ja robiłam zdjęcia na urodzinowej imprezie mojej przyjaciółki. Do dziś  mi służy i to między innymi  właśnie dlatego mam aż 120 zdjęć na swoim koncie na naszej klasie. Z tego zakupu jestem chyba najbardziej zadowolona. Dziś mając te 23 lata mogę powiedzieć, że nie miałam i nie chce oczywiście mieć przykrych doświadczeń , związanych z zakupem  przez Internet.

Realnie jednak po prostu miałam troszkę szczęścia..

Moja najbliższa przyjaciółka zakupiła laptopa i tym samym straciła ponad 1500 zł . Sąsiadka mojej babci, "zakupiła" dla wnuczka jego wymarzony rower. Miał go otrzymać, w dniu swojej pierwszej komunii świętej. Chłopczyk, do dzisiaj się go nie doczekał. Owa kobieta więc również została oszukana . Tylko trzeba tu dodać że nie chodzi o prawa konsumenta bo tylko zwykłe przestępstwo - oszustwo. Oszukana koleżanka, oszukana sąsiadka babci. Takich ludzi jest pewnie dziesiątki tysięcy.

Z pewnością jest to dla nich bardzo przykre doświadczenie, ale też może jakaś nauka..

Moim zdaniem, zawsze powinniśmy rozważnie podchodzić do takiego zakupu i lepiej kupić w normalnym sklepie, gdzie towar i pieniądze wędrują z ręki do ręki. Można, też ten towar, wtedy łatwiej reklamować i korzystać ze swoich praw konsumenta.

Nie wystarczy sprawdzić, czy sprzedawca ma dobrą opinię, bo nie musi być ta opinia prawdziwa. Programy bezpieczeństwa, to tylko złudzenie i nie kierujmy się takimi pustymi frazesami - skończmy z naiwnością. Nie dawajmy łatwych pieniędzy oszustom. Sami musimy pilnować naszych pieniędzy. Szkoda też pieniędzy, na tak drogą naukę - 1500 złotych, by się nauczyć, że tak laptopa się nie kupuje..

Portal ALLEGRO.PL, jak może, sprawia wrażenie dobrego i bezpiecznego, jednak to tylko pozory..

Bezpieczeństwa, pomimo wyrażanych w bardziej lub mniej wiarygodny sposób obietnic, jak i złapać każdego oszusta za rękę, się po prostu nie da..

 Emilia R