Główna arrow Archiwum arrow ROBISZ ZAKUPY ? JAKIM JESTEŚ KONSUMENTEM?
Google AdSense
Reklama
Darmowe Ogloszenia Randki
Reklama
Reklama
KONSUMENT.TV
ROBISZ ZAKUPY ? JAKIM JESTEŚ KONSUMENTEM? PDF Drukuj Email
Każdy z nas codziennie robi zakupy. Rano biegniemy po świeże pieczywo, kupujemy drobiazgi, przedmioty codziennego użytku, popołudniami zaopatrujemy się w nowy sweter, spodnie, buty czy inne przedmioty. Co jakiś czas kupujemy nowy telewizor, pralkę itp. Pracujemy, by zarobić na zakupy bo pieniądze są bardzo ważną częścią naszego życia. Potrzebujemy bowiem jedzenia ubrań i wielu innych przedmiotów, produktów, by normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, co kupujemy i jakie  mamy prawa jako konsumenci? 

Robiąc zakupy mamy bardzo wiele możliwości..

Na półkach sklepów znajduje się duża ilość artykułów różnego rodzaju, różnych producentów..

To właśnie my, jako konsumenci musimy wybrać to, co chcemy i co jest nam potrzebne. I dlatego pierwszym prawem nas, konsumentów - klientów jest możliwość wyboru produktu i sklepu w którym go kupimy.

To ogromna możliwość wywarcia presji na sklepy i na producentów. Dlatego nie kupujmy w sklepie gdzie obsługa jest niegrzeczna, towar drogi, nie szanują naszych praw konsumenta. Co więcej mówmy to naszym znajomym i namawiajmy ich by w tych sklepach nie kupowali.

Takie sklepy przestaną istnieć lub zmienią sposób traktowania konsumentów - być może zwolnią złą obsługę, zmienią towar na lepszej jakości, obniżą ceny..


 Emilia R