Główna arrow Archiwum arrow Uwaga na Ebay.pl
Google AdSense
Reklama
Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy
Reklama
Slubne Buty
Reklama
Darmowe Ogloszenia
Uwaga na Ebay.pl PDF Drukuj Email

Portal Ebay.pl jest portalem dobrze znanym w Polsce. Mało jednak kto, zadaje sobie pytanie czy jest to portal bezpieczny i przyjazny konsumentom. Na próżno w portalu można szukać adresu polskiego biura, numeru polskiego telefonu czy nawet adresu email. Jest tylko, nic nie mówiący adres w Luksemburgu i informacja, że siedziba firmy to USA i Szwajcaria.

Portal dla niedoświadczonych i naiwnych, wydaje się być pełnym programów bezpieczeństwa i portalem pozornie bezpiecznym. Dla osoby doświadczonej jest jednak oczywiste, że brak możliwości kontaktu z pracownikiem biura w Polsce, jest więcej niż mocno podejrzane, a wszelkie programy ochrony są to naszym zdaniem puste frazesy.

Brak siedziby w Polsce i przechowywanie danych osobowych za granicą jest dla konsumenta – użytkownika bardzo poważnym zagrożeniem. Konsument bowiem, nie ma żadnej szansy by z kimkolwiek się skontaktować i od kogokolwiek jakąkolwiek pomoc uzyskać. Nam nie udało się skontaktować z portalem Ebay.pl, by zapytać czy portal Ebay.pl nadal wyłudza od niczego nieświadomych potencjalnych użytkowników ksero kopie dowodu osobistego i nawet nie udało się wysłać wiadomości poprzez formularz pomimo kilkukrotnych prób. Gdy kiedyś próbowaliśmy się zarejestrować w portalu i portal zażądał właśnie kopii dowodu osobistego – zapaliło nam się w głowie czerwone światełko i na czas odechciało nam się być użytkownikiem portalu Ebay.pl.

Przechowywanie danych osobowych za granicą, to brak nadzoru i ochrony danych przez urzędy i instytucje powołane do nadzoru i ochrony tych danych, jak Polska Prokuratura i Inspektor Danych Osobowych GIODO.

Co się dzieje z tymi danymi osobowymi i kto tych danych pilnuje w Luksemburgu – polski konsument nie wie i raczej powinien się obawiać o bezpieczeństwo tych danych. Takie jest nasze zdanie.

Namawiamy więc, by z takich portali nie korzystać i nie powierzać swoich danych firmom które nie posiadają biur w Polsce oraz firmom które dane osobowe przechowują za granicą Polski.

Znacznie bezpieczniej korzystać z firm posiadających biura w Polsce oraz wsparcie w zakresie polskich pracowników obsługi i polskich konsultantów.

AW