Główna arrow Archiwum arrow Uwaga na Ebay.pl
Google AdSense
Reklama
Darmowe Ogloszenia Randki
Reklama
Reklama
KONSUMENT.TV
Uwaga na Ebay.pl PDF Drukuj Email

Portal Ebay.pl jest portalem dobrze znanym w Polsce. Mało jednak kto, zadaje sobie pytanie czy jest to portal bezpieczny i przyjazny konsumentom. Na próżno w portalu można szukać adresu polskiego biura, numeru polskiego telefonu czy nawet adresu email. Jest tylko, nic nie mówiący adres w Luksemburgu i informacja, że siedziba firmy to USA i Szwajcaria.

Portal dla niedoświadczonych i naiwnych, wydaje się być pełnym programów bezpieczeństwa i portalem pozornie bezpiecznym. Dla osoby doświadczonej jest jednak oczywiste, że brak możliwości kontaktu z pracownikiem biura w Polsce, jest więcej niż mocno podejrzane, a wszelkie programy ochrony są to naszym zdaniem puste frazesy.

Brak siedziby w Polsce i przechowywanie danych osobowych za granicą jest dla konsumenta – użytkownika bardzo poważnym zagrożeniem. Konsument bowiem, nie ma żadnej szansy by z kimkolwiek się skontaktować i od kogokolwiek jakąkolwiek pomoc uzyskać. Nam nie udało się skontaktować z portalem Ebay.pl, by zapytać czy portal Ebay.pl nadal wyłudza od niczego nieświadomych potencjalnych użytkowników ksero kopie dowodu osobistego i nawet nie udało się wysłać wiadomości poprzez formularz pomimo kilkukrotnych prób. Gdy kiedyś próbowaliśmy się zarejestrować w portalu i portal zażądał właśnie kopii dowodu osobistego – zapaliło nam się w głowie czerwone światełko i na czas odechciało nam się być użytkownikiem portalu Ebay.pl.

Przechowywanie danych osobowych za granicą, to brak nadzoru i ochrony danych przez urzędy i instytucje powołane do nadzoru i ochrony tych danych, jak Polska Prokuratura i Inspektor Danych Osobowych GIODO.

Co się dzieje z tymi danymi osobowymi i kto tych danych pilnuje w Luksemburgu – polski konsument nie wie i raczej powinien się obawiać o bezpieczeństwo tych danych. Takie jest nasze zdanie.

Namawiamy więc, by z takich portali nie korzystać i nie powierzać swoich danych firmom które nie posiadają biur w Polsce oraz firmom które dane osobowe przechowują za granicą Polski.

Znacznie bezpieczniej korzystać z firm posiadających biura w Polsce oraz wsparcie w zakresie polskich pracowników obsługi i polskich konsultantów.

AW