Główna arrow Archiwum arrow Zaczekaj na Tegrę..
Google AdSense
Reklama
Slubne Buty
Reklama
KONSUMENT.TV
Reklama
Darmowe Ogloszenia Randki
Zaczekaj na Tegrę.. PDF Drukuj Email

Nvidia Tegra, to technologia, która daje nadzieję na "mądry" sprzęt. Netbooki i inne urządzenia przenośne wykorzystujące platformę Tegra trafią wkrótce do sprzedaży i to już pod koniec 2009 roku.

Technologia ta, ma już wielu swoich zwolenników i cena powinna oscylować w granicach dostępnego dla każdego poziomu, 200 dolarów.

Tablety, telefony, netbooki - zawierające procesor Arm współpracujący z układem do obróbki grafiki Nvidii - dekoderem wideo, to szansa na "mądry" sprzęt. Sprzęt, który będzie miał ogromne możliwości użytkowe i nowego typu "inteligencję".

Posiadając ogromne możliwości obliczeniowe i ogromną wydajność przy oszczędności energii, sprzęt ten będzie dużym krokiem do przodu, w ewolucji sprzętu przenośnego.

Ważna zaleta Tegry, to niewielkie rozmiary, bo płyta główna integruje niemal wszystkie niezbędne komponenty jest nieco większa niż płatek gumy do żucia.

Energooszczędność jet kolejną zaletą - cała Tegra zużywa mniej niż 0,5 wata, to szansa na użytkowanie sprzętu przez wiele dni bez potrzeby ładowania.

Urządzenia dzięki temu będą aktywnie pracować przez wiele godzin, nawet przy użytkowaniu wszystkich funkcji i połączeniu z sieciami Wi-Fi lub 3G.


Zapowiadana jest też jeszcze nowsza technologia - Tegra II. Chociaż komputerów z Tegrą nie ma jeszcze w sprzedaży, Nvidia zapowiada już kolejny wynalazek, przewyższający pierwszą generację pod względem mocy obliczeniowej, ilości pamięci, obniżki użycia energii.