Główna arrow Archiwum arrow Nadal głupi komputer
Google AdSense
Reklama
Darmowe Ogloszenia
Reklama
Slubne Buty
Reklama
Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy
Nadal głupi komputer PDF Drukuj Email

Maingear ePhex Elite - ekstremalnie wydajny, ale nadal głupi komputer.

Od kilkudziesięciu lat producenci prześcigają się w budowie nowych komputerów. Są podobno coraz lepsze i coraz szybsze. Ale czy to prawda ?

Komputer mojej koleżanki mający chyba z kilkanaście lat i pracujący [nadal] na Windows 3.11 jest szybszy od mojego najnowszego i to obojętnie, czy mój pracuje na Windows XP czy na Windows Vista.

Tamten komputer, może mniej ? Może i tak. Jednak co dziwi najbardziej, to komputery są dalej tak samo głupie jak były.

Firma Maingear zaprezentowała nowy potężny co do możliwości obliczeniowych - komputer PC zaprojektowany specjalnie dla graczy. Urządzenie ma oznaczenie ePhex Elite i pracuje pod kontrolą procesora z rodziny Intel Core i7 - najszybszego obecnie na świecie desktopowego procesora.

Producenci sprzętu, w tym również dla graczy prześcigają się nadal w konstruowaniu maszyn "gigantycznych" coraz bardziej swoją wydajnością. Co rok, co kwartał, wchodzą nowe generacje sprzętu i nowe technologie. Tak samo jest przypadku najnowszego dziecka firmy Maingear, a więc systemu ePhex Elite.

Komputer ten pracuje pod kontrolą 3,33-gigahercowego modelu Intel Core i7 975 Extreme Edition wraz z płytą główną Asus opartą o chipset X58 i może korzystać z mocy trzech kart graficznych GeForce GTX 285 lub Radeon HD 4890. Obsługuje do 24 GB pamięci DDR3, ma kartę dźwiękową Creative X-Fi, dyski twarde lub SSD połączone w RAID oraz potężny zasilacz PC Power & Cooling.

Maingear ePhex Elite pojawi się w sprzedaży za 5660 USD..

Lecz co z tego, skoro jest to tak samo głupi komputer jak 20 lat temu.

Nie można do niego mówić, dyktować mu tekstów i sterować go głosem. Komputer też nie mówi i do wszystkiego jest niezbędna jak było dawniej, klawiatura i mysz. System trzeba instalować, jak u poprzedników "w trudzie i w znoju". Jest tak samo narażony na wirusy i tak samo trzeba czekać [i to dłużej] na "łaskawe" załadowanie się systemu. Potężne możliwości sprzętu - system operacyjny Windows - sprowadza do "parteru". Windows, bowiem został tak rozbudowany, że najnowsza generacja komputera, 1000 razy potężniejsza od poprzedników z przed lat, działa w takim samym żółwim tempie, jak komputery "już zabytkowe".

Chce ktoś sprawdzić ze stoperem w ręku ? Zapraszam..