Główna arrow Newsy
Google AdSense
Reklama
Darmowe Ogloszenia
Reklama
Slubne Buty
Reklama
Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy
Newsy
Samochód z giełdy - co robić ?

Wiele osób nie stać na nowy samochód i dokonując zakupu samochodów używanych na giełdzie, po jakimś czasie od zakupu dowiaduje się, że samochód posiada mniej lub bardziej poważne wady, które przy sprzedaży zataił sprzedający.

Czy to problem konsumencki ?

 

NIE !

Jeśli kupujemy samochód od osoby która nie trudni się handlem samochodami zawodowo i nie jest to jej działalność gospodarcza, to kupujący nie jest wtedy konsumentem i nie może korzystać z przepisów konsumenckich. Prawa kupującego są wtedy inne i są to odpowiednie zapisy Kodeksy Cywilnego.

 

Jak kupować ?

Powinno się przy zakupie udać się od razu do zakładu serwisowego mechaniki pojazdowej i zapytać o stan pojazdu. Wiele jednak osób ufa zapewnieniom sprzedającego, a ponadto zwykle samochód kupowany jest na giełdzie w sobotę lub w niedzielę, gdy warsztaty samochodowe są nieczynne.

Co więc zrobić, gdy kupiliśmy samochód i na następny dzień lub za tydzień lub za miesiąc dowiadujemy się, że kupiony samochód jest w stanie dużo gorszym niż zapewniał sprzedawca.

Najbardziej dramatyczne przypadki, to niedopuszczenie takiego samochodu do użytku - gdy okazuje się, że samochód nadaje się tylko na złom.


Co w takich przypadkach robić ? Czy można po zakupie taki samochód oddać ?

Taką umowę, można w ciągu 12 miesięcy od daty jej zawarcia rozwiązać, powołując się, że została ona zawarta w wyniku błędu.

Osoby potrzebujące pomocy, mogą dzwonić na numer na stronie głównej, po więcej informacji..

 
Monitor wokół głowy

 Image

NEC CRV43 - to 43-calowy, wygięty monitor panoramiczny. Wygląda jak dwa lub trzy polączone ze sobą, wygięte monitory, a daje wrażenie przebywania w wirtualnym świecie.

Piszemy o nim jako o przykładzie myślenia "dla konsumenta". Projektant i producent sprzętu stworzyli sprzęt z myślą o potrzebach konsumenta. Tym się różni normalny, konkurencyjny rynek, od tego co mamy od lat w Polsce.

Monitor ten może wyświetlić obraz w rozdzielczości 2880 x 900 pikseli, a jego proporcje wynoszą 32:10. Szerokość ekranu wynosi 1055 mm, a wysokość 530 mm. Właściwości ekranu to jasność 200 cd/m2, kontrast 10000:1, czas reakcji wynoszący 0,02 ms.

Monitor obsługuje interfejsy DVI-D, HDMI i USB 2.0

Jak to działa ?

Monitor korzysta z technologii Digital Light Processing - czyli w obudowie umieszczono łącznie cztery projektory wyświetlające obraz łączący się w spójną całość.

Cena monitora ma wynieść 8000 USD.
 

 
Nie chcą mi oddać sprzętu - co robić ?

Czasami konsumentowi zdarza się trafić na sytuację, gdy jakaś firma odmawia zwrotu sprzętu lub dokumentów - dowodu rejestracyjnego, kluczyków..

 

Co robić ?  Czy to problem konsumencki ?

 

Sprzęt, również w trakcie naprawy, jest własnością konsumenta. Dotyczy to również przykładowo kluczyków do sprzętu - samochodu, motocykla itp.. Na okres naprawy, jest tylko powierzony firmie mającej sprzęt naprawić. Dokumenty, należą do osoby, mającej prawo się nimi posługiwać, czyli do konsumenta bo jest właścicielem sprzętu. Firma nie ma prawa odmówić wydania dokumentów.Takie postępowanie firmy, to działanie bezprawne - przestępstwo. Firma nie ma prawa odmówić wydania sprzętu. To samo dotyczy dokumentów, kluczyków.

W takiej sytuacji trzeba wezwać policję i poprosić o pomoc w odzyskaniu dokumentów i swojej własności. Policja nie ma prawa odmówić i musi pomóc w odzyskaniu dokumentów i własności konsumenta.

Można, też równocześnie zgłosić zawiadomienie o przestępstwie, przeciwko takiej firmie.

 
Naprawa przedłuża się - co robić ?

Bardzo dużo osób ma problem z nieprzestrzeganiem zapisów umów gwarancyjnych przez gwaranta. Dotyczy to często terminów zapisanych w gwarancji.

Co wtedy robić, gdy gwarant wciąż odwleka i przesuwa termin naprawy ?

Czy tłumaczenia, że czeka na części,
nie dają konsumentowi szans na naprawę w terminie ?

 

W takim przypadku należy wystąpić z pisemnym wnioskiem "o wydanie naprawionego sprzętu w terminie 7 dni lub wydania nowego sprzętu w tym samym terminie lub zwrotu gotówki".

Trzeba pamiętać, że taki wniosek, jeżeli konsument składa go osobiście musi mieć adnotację na kopii - "przyjęto dnia ......." wraz z pieczątką i podpisem firmy. Można wysłać też wniosek zwykłym listem poleconym na najbliższej poczcie.

 
Desktop z XP w telefonie ?

Chińczycy wyprodukowali telefon, który jest "komputerem desktop" z systemem Windows XP.

Chińska firma In Technology stworzyła xpPhone. Urządzenie nosi oznaczenie xpPhone z tego powodu, że pracuje pod kontrolą systemu Windows XP.

 

A więc telefon czy desktop ?

 

To telefon - MID z Windows XP. xpPhone więc to urządzenie typu MID [Mobile Internet Devices] z funkcją telefonu komórkowego, które, może pracować w sieciach GSM/WCDMA, EVDO, WiMAX, TD-SCDMA lub TD-HSDPA.

 

Sprzęt ma procesor firmy AMD oraz jak już pisałem wcześniej system Windows XP i wyposażony jest w 4,8-calowy dotykowy wyświetlacz LCD [800 x 480 pikseli], 512 MB lub 1 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności do 120 GB lub dysk typu SSD - 8 GB lub 16 GB lub 32 GB lub 64 GB oraz klawiaturę QWERTY wraz niewielkim touchpadem.Ma ponadto wbudowany aparat cyfrowy, który pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 1,3 miliona pikseli, port USB, slot kart pamięci, wyjście VGA po zastosowaniu odpowiedniego adaptera oraz moduły WiFi 802.11 b/g i Bluetooth, wbudowany odbiornik GPS.

 

Waga sprzętu 400 gramów, a grubość 2,5 centymetra. Zasilanie starcza na 5 godzin rozmów i do 5 dni czuwania.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 89